I Ogólnopolska Konferencja Doktorantów
Categories: Wydarzenia
      Date: 15-11-2011
     Title: I Ogólnopolska Konferencja Doktorantów
Portal Młodsza Europa zaprasza do wzięcia udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów organizowanej przez Radę Doktorantów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 listopada. Portal Młodsza Europa objął to wydarzenie swoim patronatem.

Samorząd Doktorantów KUL organizuje w dniach 18-20 listopada 2011 r. w KUL I Ogólnopolską Konferencję Doktorantów. Konferencja rozpocznie się 18 listopada o godzinie 15.00 w Auli Muzykologii, sala 1031 Colegium Jana Pawła II.

plakat

Rada Doktorantów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ma zaszczyt i przyjemność zaprosić na I Ogólnopolską Konferencję Doktorantów KUL, która odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2011 r. Celem spotkania jest integracja środowisk młodych naukowców będących na początku swojej kariery akademickiej, jak również zorganizowanie forum wymiany myśli i poglądów. Zaproszenie kierujemy do wszystkich doktorantów, którzy pragną podzielić się wynikami swoich badań oraz chcą czerpać z doświadczenia innych, w tym cenionych profesorów.

 

Konferencja podzielona zostanie na pięć odrębnych sekcji tematycznych, które pozwolą na prezentację badań prowadzonych przez doktorantów w zakresie szeroko pojętej humanistyki. Tematy sekcji będą brzmiały: „Litwa, Polska i świat Czesława Miłosza”, „Człowiek wobec wyzwań współczesnego społeczeństwa”, „Uzdrawianie państwa – koncepcje zmian normatywnych”, „Postęp godny człowieka” oraz „Po co nam dziś filozofia?”. W dniu otwarcia konferencji, tj. 18 listopada, planowane są wykłady naszych profesorów, których zainteresowania naukowe oscylują wokół podejmowanych zagadnień.